اتش نشانی

اتش نشانی یکی از مهم ترین سازمان های هر کشوری است و خدمات بی‌شماری را ارائه می دهد. در حدود ۱۵۰ سال پیش اولین اتش نشانی کشور احداث شد . این اتش نشانی در شهر تبریز و توسط روس ها ساخته شد و کمی پس از آن ایستگاه های اتش نشانی دیگری در شهرهای تهران، قزوین و رشت پایه گذاری شد. این ایستگاه های اتش نشانی شکل سنتی داشتند و تنها به اطفای حریق می پرداختند اما به تدریج علم توانایی و امکانات آن ها کامل تر و دامنه فعالیتشان گسترده تر شد.
اکنون در ایران پایگاه های آتش نشانی بی شماری وجود دارد که افراد مشغول در آن فداکاری ها و توانایی زیادی از خود نشان دادند و خود را به اثبات رسانده اند و مشغول به فعالیت های گوناگونی هستند.
از وظایف اتش نشانی می توان موارد زیر را نام برد:

اطفای حریق

از مهمترین وظایف اتش نشانی اطفای حریق است. اگر در مکان هایی مانند جنگل، باغ، پارک، خانه و.. دچار آتش سوزی روی دهد باید از سازمان اتش نشانی کمک گرفت.

نجات حیوانات و یا کنترل و جمع آوری آنان در صورت وجود خطر

اگر حیوانات در خطر هستند و در جایی گیر افتادند و یا حیوانات خطرناکی مانند مار به خانه راه یافته باشد اتش نشانی می تواند مشکلات را حل کند و حیوانات را نجات داده و به محل زندگی خود منتقل کند

نجات افراد در صورت محبوس شدن در محل های بسته و نجات آن ها از مناطق مرتفع و خطرناک

اگر در مکان های بسته محبوس شده اید و یا در مکان هایی مانند کوه دچار مشکل شده اید سازمان اتش نشانی به شما کمک می کند.

نجات افراد زلزله زده و سیل زده

اگر در اثر سوانح طبیعی دچار مشکل شده‌اید وظیفه سازمان اتش نشانی است که به شما کمک کند و موارد مختلف دیگری که در آن جان و مال افراد در خطر باشد
سازمان اتش نشانی به صورت سخاوتمندانه ای به کمک شهروندان می شتابد و مشکل شما را حل می ‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعلام حریق

یک سیستم اعلام حریق دارای چند دستگاه است که با یکدیگر کار می کنند و در صورت وجود دود، آتش، منوکسید کربن و سایر شرایط اضطراری آن ها را تشخیص داده و از طریق تجهیزات صوتی و بصری به مردم هشدار می دهند.

این هشدار ها می توانند به صورت اتوماتیک توسط دتکتور های دودی و دتکتور های حرارتی فعال شوند و یا با کمک شستی اعلام حریق، در نقاط مخصوص فعال سازی اعلام حریق، به صورت دستی فعال شوند. هشدار ها می توانند زنگ های موتوردار و یا بوق های قابل نصب بر روی دیوار باشند. آن ها همچنین می توانند بلندگوهایی باشند که از طریق آن ها، هشدار و در ادامه پیام صوتی به منظور تخلیه محل و هشدار دادن به افراد داخل ساختمان به منظور عدم استفاده از آسانسورها پخش شود.

رزومه ما گواه از اجرا دقیق و بدون نقص ما دارد، دارای پروانه طراحی مونتاژ آسانسور جهت اخذ استاندارد

تاییدیه پایان کار آتش نشانی

مهمترین مدرکی که مالکیت یک ملک را مشخص می کند پایان کار ساختمان است. دریافت سند مالکیت ساختمان و انجام معاملات ملکی (نقل و انتقالات) مستلزم وجود جواز پایان کار ساختمان می باشد، بنابراین وجود جواز پایان کار برای مالک ضروری است.
کارفرمایان جهت اخذ پایان کار ساختمان موظف به اجرای دقیق نقشه صادره و دستورالعمل های فنی و قانونی مربوطه می باشند . یکی از سازمانهای دخیل در ارایه تاییدیه سازمان اتش نشانی است که از طریق شرکت های وندور سازمان این امر را محقق میسازد.

پروژه های اجرایی