انواع آسانسور و نحوه کارکرد آن

IMG-20201213-WA0070-min

انواع آسانسور و نحوه کارکرد آن

 

امروزه استفاده از آسانسور در آپارتمان ها و برج ها امری بسیار ضروری می باشد به طوری که نبود آن می تواند برای رفت و آمد افراد و همچنین حمل و نقل وسایل مختلف بسیار مشکل ساز باشد. آسانسور اتاقکی متحرک بوده که با استفاده از انرژی برق عمل می کند و می توان با استفاده از آن به راحتی طبقات مختلف را بالا یا پایین رفت.

انواع مختلف آسانسور عبارت است از؛ آسانسور کششی، آسانسور هیدرولیکی و آسانسور کارگاهی. آسانسور های کششی از اولین و قدیمی ترین آسانسور ها به شمار می روند که بسیار پر استفاده بوده و مورد مصرف موارد خانگی و همینطور تجاری می باشد این آسانسور با استفاده از نیروی گیربکس الکتروموتور عمل می کند و چند رشته طناب فولادی یا همان سیم بکسل باعث وصل شدن کابین به وزنه تعادل شده که این امر باعث بیشتر شدن امنیت آسانسور برای اتفاقات ناخوشایند می شود البته قبل از استفاده از آسانسور باید آن را به خوبی بررسی کرد زیرا با بررسی آن وجود هرگونه مشکل در سیم بکسل تشخیص داده می شود و می توان آن مشکل را رفع کرده و از آسانسور استفاده کرد آسانسور های کششی نیز انواع مختلفی دارند از جمله؛ آسانسور روملس، آسانسور کششی گیربکس، آسانسور کششی گیرلس. آسانسور های کششی قابلیت استفاده با سرعت بالا در ساختمان های بلند و مرتفع را داشته و دارای سیستم فرمان آسانی می باشند امکان کنترل آسانسور ها کنار هم و به صورت گروهی وجود دارد و نصب آن سریع انجام می شود برای تعمیر این نوع آسانسور ها نیازی به شرکت بخصوصی نمی باشد و تمامی شرکت های مجاز می توانند این نوع آسانسور ها را تعمیر کنند.

در آسانسور های هیدرولیکی جک و پاوریونیت عامل اصلی تامین کننده نیروی آن می باشد این آسانسور ها قابلیت نصب شیشه در وجه کابین را دارند، با قطع شدن برق آسانسور متوقف نمی شود، فضای کمتری را اشغال می کند ضریب ایمنی بسیار بالایی دارد و…