فروش سیستم اعلام حریق کرج

ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با انواع تجهیزات اعلام حریق، کاربرد آنها و قیمتشان به طور مختصر صحبت کنیم و در نهایت یکی از بهترین مرکز های فروش سیستم اعلام حریق کرج را معرفی کنیم.

سیستم اعلام حریق

اگر بخواهیم به طور کلی تعریفی از سیستم اعلام حریق داشته باشیم، می توان گفت مجموعه ای از لوازم الکترونیکی که وظیفه اخطار دادن و یا اشکار سازی حریق در اماکن مختلف را بر عهده دارد.

هرگاه در محلی که این تجهیزات نصب شده اند، اتش سوزی رخ دهد و یا دود انتشار یابد فعال می شوند و با آژیر یا چراغ چشمک زن به اهالی آن منطقه اطلاع رسانی می کنند.

این اطلاع رسانی های به موقع موجب جلوگیری از خسارت های بزرگ مالی و جانی می شوند.

 

اموزش سیستم های اعلام و اطفا حریق

امروزه از سیستم های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکنمسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارت های ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود.

به طور کلی سیستم های اعلام حریق در دو نوع عادی و هوشمند ساخته شده اند. در سیستم های عادی مکانی را که از نظر حریق می خواهیم حفاظت کنیم به مناطق مشخص تقسیم می کنیم تا در صورت بروز حریق بتوان محل حریق را سریع تر و راحت تر تشخیص داده به هر کدام از این مناطق زون ZOON گفته می شود. این عمل در سیستم های هوشمندنیز انجام می شود ولی مزیتی که این سیستم ها نسبت به سیستم های عادی دارند این است که این سیستم ها دارای اجزای قابل ادرس دهی هستند و علاوه بر اینکه می توان زونی را که در آن حریق اتفاق افتاده است تشخیص داد بلکه می توان دقیقا عنصری را که حریق را تشخیص داده معین کرد و محل دقیق حریق را مشخص نمود و خبر دهنده هایی را که مربوط به آن محل می باشند فعال نمود.

 

دتکتور

دتکتور

سیستم اعلام حریق

 

 

دتکتور ها که یکی از کاربردی ترین تجهیزات سیستم اعلام حریق می باشند داراع انواع مختلفی هستند که در همین بند آن ها را شرح خواهیم داد

  1. دتکتور دود
  2. دتکتور حرارت
  3. دتکتور شعله
  4. دتکتور گاز
  5. دتکتور نوری
  6. دتکتور چند کاره
  7. دتکتور پرتو نوری
  8. دتکتور منو اکسید کربن
  9. دتکتور مکشی
  10. دتکتور یونیزاسیون

دتکتور حرارتی

دتکتور حرارتی شامل دو نوع با دمای ثابت ، با دمای ثابت بالا،حرارتی افزایشی، دتکتور های LED یا کابلی و دتکتور های ترکیبی دودی حرارتی می باشد که در مکان هایی مثل ابدار خانه اشپزخانه موتورخانه و دیگر مکان های مشابه که می تواند مکانی برای شروع اتش سوزی باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

این دتکتور ها حساسیت بالایی نسبت به حرارت دارند و با احساس تغییرات دمایی و یا هرگونه تغییرات غیر معقول واکنش نشان می دهند.

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با افرادژ تماس گرفته و مشاوره رایگان بگیرید و یا جهت مشاهده محصولات روی این لینک کلیک نمایید.

شما می توانید دیگر محصولات قابل ارائه در بهترین سیستم امنیتی حفاظتی کرج ( شرکت افردژ راستین ) که مربوط به سیستم امنیتی حفاظتی می باشد را مطالعه کنید.

افرادژ: بهترین مرکز فروش سیستم اعلام حریق کرج