موارد سقوط اسانسور

موارد سقوط اسانسور

اسانسور از جمله ابزار جابجایی است که ممکن است خطر هایی مانند سقوط در پی داشته باشد. این خطرات رایج نیستند و اتفاق های این چنینی بسیار کم هستند. اما همین موارد کم و نادر نیز خود به خود روی نمی دهد و معمولا ناشی از دلایلی می باشد.

از دلایل سقوط آسانسور به چند مورد می توان اشاره کرد

  • قطعی برق

اگر اسانسور قدیمی باشد و سیستم به روزی نداشته باشد ممکن است با قطعی برق منجر به سقوط شود. اسانسور های جدید ترمز های به خصوصی برای جلوگیری از این اتفاق دارند اما اسانسور های قدیمی فاقد سیستم ایمنی قوی هنگام قطعی برق می باشند.

  • پاره شدن کابل های نگه دارنده اتاقک اسانسور

اگر کابل های نگه دارنده کیفیت خوبی نداشته باشند و به خوبی نیز نصب شده باشند  ممکن است منجر به وقوع اتفاقی مانند سقوط شوند. این کابل ها بسیار قوی هستند و نمی توان از ان انتظار پارگی داشت اما اگر کابل های نامرغوب و غیراستاندارد استفاده کنید این اتفاق دور از ذهن نخواهد بود.

  • استهلاک اسانسور

اگر اسانسور سال های زیادی کار کرده است و استهلاک آن را مورد توجه قرار نداده اید، ممکن است منجر به بروز سقوط اسانسور شود. هر نوع اسانسور  مدت زمان کارکرد به خصوصی دارد و بیشتر از آن نمی توان انتظار داشت.

  • سرویس نکردن اسانسور

اسانسور ها باید هر چند مدت یکبار سرویس و بررسی شوند تا اگر مشکلی وجود دارد حل شود. بسیاری از افراد نسبت به سرویس کردن اسانسور بی توجهند و به پیامد های ناگوار آن فکر نمی کنند. اگر اسانسور نیاز به تعمیر داشته باشد و از آن امتناع شود ممکن است در شرایطی منجر به سقوط اسانسور شود.

  • آتش سوزی

اگر اتش سوزی و برق گرفتگی در محوطه اطراف اسانسور رخ دهد و به اسانسور نیز راه بیابد ممکن است کارکرد سیستم کنترل کننده اتاقک و… را مختل کرده و حتی سقوط آن را در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *