آسانسور کششی

آنچه در این صفحه خواهید خواند:

– نرخ نامه سرویس و نگهداری

– چک‌لیست سرویس و نگهداری شرکت

– بخشنامه‌های مربوط

– استاندارد ۶۰۶۳

– برندهای معتبر و نمایندگی‌های شرکت

– لیست قیمت

– توصیه‌ها به مدیران

نحوه عملکرد آسانسورهای کششی

موتور آسانسور با ایجاد اصطکاک بین سیم بکسل و شیار فلکه کشش در زمان چرخش باعث حرکت آسانسور کششی می‌شود. کابین آسانسور کششی که به کمک سیم ‌بکسل‌های فولادی نگه‌داشته می‌شود، برای ایجاد تعادل به وزنه تعادل متصل است. با چرخیدن فلکه گیربکس، امکان حرکت کابین و وزنه تعادل در خلاف جهت یکدیگر ایجاد می‌شود، این کشش باعث حرکت آسانسور می‌شود.

نکته‌ای که به باید به آن توجه کنید این است که سیستم آسانسور کششی به دلیل حساسیت بالایی که دارد نیاز به تعمیر و سرویس دارد، بهتر است سرویس آسانسور به صورت ماهانه توسط تکنسین‌های با تجربه انجام شود. آسانسور کششی بر اساس کنترل سرعت چندین نوع است و بر اساس نیاز ساختمان می‌توان یکی از انواع تک سرعته، دو سرعته و کنترل سرعت هوشمند را انتخاب کرد.

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های این نوع بالابر، سرعت بالای آن در مقایسه با آسانسورهای هیدرولیکی است. از آنجایی که مکانیسم ساخت بالابرهای کششی بسیار ساده هستند، سرویس و تعمیر آن‌ها راحت‌تر و البته مقرون به صرفه‌تر نیز می‌باشند. با انجام سرویس‌های دوره‌ای علاوه بر بهبود عملکرد، ایمنی آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

از جمله خدمات این بخش

– طراحی و اجرای انواع آسانسور پک، نیم پک و تلفیقی با موتورهای کششی (گیربکس، گرلس، mrl) و هیدرولیک با کاربری مسافربر، برانکارد بر (بیمارستانی)، خودروبر و کالا بر.

-بازسازی و نظارت عالیه و ثبت‌نام در سامانه برای اخذ استاندارد اولیه و ادواری.

– سرویس و نگهداری، تشخیص ایراد و تعمیرات تخصصی اجزا و رفع موارد.